„Anatomia zdrowia” – wiedza, emocje i naukowe eksperymenty

Uczniowie klas 7 i 8 wzięli udział w konkursie „Anatomia zdrowia”, mierząc się z pytaniami, które momentami mogły przyprawić o szybsze bicie serca – i to nie tylko z emocji! Poziom rywalizacji był bardzo wysoki, a uczestnicy wykazali się imponującą wiedzą z zakresu zdrowia i anatomii człowieka.

W oczekiwaniu na wyniki nikt jednak nie siedział bezczynnie. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych z chemii, podczas których mogli sprawdzić, czy probówki naprawdę wybuchają jak w filmach (na szczęście nic takiego się nie wydarzyło). Była to doskonała okazja do nauki poprzez doświadczenia oraz odkrywania, że chemia i anatomia mają ze sobą więcej wspólnego, niż mogłoby się wydawać.

Przewijanie do góry
Przejdź do treści