foto1

Już po raz dziesiąty w naszym gimnazjum odbył się Międzygimnazjalny Konkurs Pieśni Patriotycznej. Konkurs ten organizowany jest w związku ze zbliżającym się Świętem Niepodległości, dlatego też utwory wykonywane przez uczestników odwołują się do wydarzeń z naszej przeszłości, wydarzeń, które wpłynęły na dzisiejsze oblicze naszego państwa.
     W tym roku do konkursu zgłoszono dwadzieścia pieśni. Były wśród nich pieśni żołnierskie, partyzanckie, patriotyczne, pieśni, które ukazywały piękno polskiej ziemi, a także takie , które opisywały uczucia ludzi, których najbliżsi poświęcili swoje życie za Ojczyznę.
Zmagania wykonawców oceniało jury w składzie:
  • Pani Daria Pakosz- instruktor muzyki z Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu
  • Pani Małgorzata Łyko – Szczygieł- nauczyciel Muzyki z Publicznego Gimnazjum nr 6 W Opolu
  • Pani Beata Gierczak- nauczyciel muzyki z Publicznej Szkoły Podstawowej w Opolu

Wśród zaproszonych gości pojawili się przedstawiciele opolskiego Kuratorium Oświaty w Opolu, przedstawiciele miejskich władz oświatowych, władz samorządowych oraz dyrektorzy placówek oświatowych. Było nam niezwykle miło, że już po raz kolejny przyjęli zaproszenie przedstawiciele okręgu opolskiego Światowego Związku Żołnierzy AK. Z przesłaniem do młodzieży zwrócił się pan major Krzysztof Werner, który powiedział, że taki konkurs to znakomita lekcja historii dla wszystkich i że należy o przeszłości pamiętać , bo jest to jedna z najważniejszych wartości i nasze bogactwo.

Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr I w Opolu

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Klauzula informacyjna Zgadzam się